Päkapikk õpib liiklema

25.10.2021

Ka meie lastesõim sai tänu Tallinna linnale õuele uhiuue liiklusraja. Liiklusrajal on keerulisi kurve, looklevaid teid, ülekäiguradu ja olulisi liiklusmärke. Liiklusrada võimaldab anda väikelastele praktilisi teadmisi, oskusi ja kinnistada harjumusi ohutult liiklemiseks. Tänu liiklusrajale on liiklusega sõbraks saamine palju huvitavam ja võimalusterohkem.

Lapsed on väga elevil ja rõõmsad, uurivad põnevusega asfaldile joonistatud märgistust ja püüavad liikudes hoolikalt juba õpitud liiklusreegleid jälgida.

Innustust said ka õpetajad, käivitus kevadeni kestev liiklusprojekt „ Päkapikk õpib liiklema”. Projektiõppe eetvedajaks on koolitust läbiv Õnneseene rühma õpetaja Birgit. Projekti käigus kasutatakse erinevaid meetodeid, planeeritud on erinevaid tegevusi, üritusi, teemapäevi siseruumides ja õuealal.

Tänu liiklusprojektile täienes lastesõime liikluskasvatusalane õppevara - filmid, liikluskalendrid, pildid, mängud, liiklusmärkide komplektid, helkurvestid, rattad, autod jne.

Sõimelaste jaoks on ohutu liiklemise kogemuste omandamiseks lihtsam vorm mäng ja liikumine ise. Õppekäikude, vaatluste, mängude tulemusena eristavad lapsed juba kõnni- ja sõiduteed, teavad nende otstarvet, oskavad ületada sõiduteed ülekäigurajal. Lapsed on tutvunud valgusfoori tulede tähenduse ja olulisemate liiklusmärkidega.

Projekti raames on juba toimunud mitmeid tegevusi. Koostöös kodudega avati saalis fotonäitus „ Päkapikk liikluses”. Ühise jalutuskäiguga „Käi jala” tähistati autovaba päeva.

Järgmisena on tulemas põnev orienteerumismäng „Ole nähtav” , üheskoos ehitakse helkuripuu ja tuletatakse kõigile meelde – Kanna helkurit ja ole nähtav!!!